Ekologiczne etykiety

Opakowania produktów podlegają nieustannym zmianom. Dotyczą one jednak nie tylko ich designu, ale również materiałów, z których są wykonane. Obecnie bardzo popularne są ekologiczne etykiety, które doskonale wpisują się w najnowsze trendy eko i zero waste.

Eko etykiety coraz popularniejsze

Opakowania produktów spożywczych, kosmetyków, suplementów diety czy odzieży – etykiety ekologiczne można zobaczyć dzisiaj na szerokim asortymencie. Ich popularność jest efektem większej świadomości ekologicznej, ale również popularności produktów naturalnych oraz filozofii zero waste, której głównym celem jest ograniczenie ilości produkowanych odpadów i mniejszy wpływ człowieka na środowisko.

Dzisiaj coraz więcej producentów decyduje się na zamawianie etykiet ekologicznych na swoje produkty. To nie tylko sposób troski o naturę, ale również spełnienie oczekiwań klientów, dla których eko opakowania mają coraz większe znaczenie. Dzięki temu firma może zadbać również o swój pozytywny wizerunek.

Z czego wykonuje się ekologiczne etykiety?

Do wykonania etykiet ekologicznych stosuje się różnego rodzaju materiały, które są przyjazne dla środowiska naturalnego.

Materiały stosowane na eko etykiety:
– papier recyclingowy – z odzysku
– bawełna ekologiczna
– trzcina cukrowa
– skrobia
– skorupki jaj

Najczęściej etykiety ekologiczne produkuje się z papieru z odzysku. To tak zwany szary papier, który ma charakterystyczny kolor brązowo-szary. Z papieru produkuje się między innymi etykiety na opakowania, etykietki wiszące. Materiały jak trzcina cukrowa, skrobia i skorupki jaj stosowane są do wykonania materiałów przypominających folie, jednak w przeciwieństwie do nich nie bazują na tworzywach sztucznych i cechują się zdolnością do biodegradacji.

Gdzie można zamówić eko etykiety dla firmy?

Dzisiaj, gdy ekologiczne etykiety cieszą się rosnącym zainteresowaniem, w swojej ofercie ma je coraz więcej firm w branży opakowaniowej. Mogą one zapewnić swoim klientom kompleksową obsługę w przygotowaniu etykiet na każdy produkt – oferują usługi projektowania, druku oraz wykończenia etykiet na zamówienie klienta.

Podsumowując, etykiety ekologiczne to sprawdzony wybór dla każdej firmy, która pragnie zadbać o ekologię i jednocześnie poszerzyć swoją grupę klientów dbających o środowisko naturalne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here