Oferty pracy z zakwaterowaniem - czy warto?

Nie masz pojęcia, jak to się dzieje, ale pieniądze cały czas od ciebie uciekają. Niby starasz się je oszczędzać i zawsze, zanim wydasz je na cokolwiek, myślisz o tym, czy rzeczywiście potrzebujesz danego przedmiotu, ubrania bądź sprzętu. Rozważnie zarządzasz swoim budżetem. Nawet na zakupach spożywczych próbujesz wybierać najtańsze wersje standardowych produktów – wcześniej oczywiście przeglądając wszystkie gazetki z marketów i dowiadując się, w których z nich możesz natknąć się na najciekawsze promocje. Mimo tego, że działasz tak już od paru ładnych miesięcy, a twoja pensja wcale nie należy do najgorszych, bo utrzymuje się na pułapie średniej krajowej, to jednak w twoim portfelu nic nie pozostaje, a na pod koniec miesiąca ledwo wystarcza ci na zrobienie standardowych zakupów. Chcąc coś z tym zrobić, postanowiłeś wyjechać za granicę. Już od dłuższego czasu nad tym myślałeś, ale teraz po prostu miarka się przebrała – pracujesz coraz ciężej, a zyskujesz coraz mniej, dlatego wolisz już przeharować tych kilka miesięcy w Anglii bądź Holandii, aby odłożyć przynajmniej kilka tysięcy złotych. Na pewno jest to dobry sposób na dorobienie do swojego aktualnego budżetu. Skoro myślisz nad nim już od dłuższego czasu, prawdopodobnie zdążyłeś już przejrzeć niemalże wszystkie oferty pracy z zakwaterowaniem. Nie jesteś jednak do nich w pełni przekonany. Możesz przecież równie dobrze znaleźć taką pracę na własną rękę, postarać się wynająć jakiś pokój i odkładać jeszcze więcej pieniędzy. Która z tych dwóch opcji bardziej ci się zatem opłaci? W którym kierunku powinieneś teraz pójść, jeśli chcesz rzeczywiście porządnie zarobić i wrócić do swojego kraju ojczystego z dodatkowymi tysiącami na koncie?

Najpierw sprawdź raz jeszcze, jakie oferty masz w ogóle do dyspozycji. Być może bowiem nie zdążyłeś ich wszystkich przejrzeć. Wydawało ci się, że znalazłeś te najatrakcyjniejsze, dlatego to tylko na nich się skupiłeś – zapisałeś je sobie w zakładkach w swojej wyszukiwarce internetowej, planując na dniach na nie odpowiedzieć i przesłać swój życiorys. Pamiętaj jednak, że takie ogłoszenia pojawiają się dosłownie codziennie. Każdego dnia natkniesz się na nowe anonse dotyczące pracy za granicą i może się wtedy okazać, że będą one dużo ciekawsze od tych, z którymi wcześniej się spotkałeś. Nie rezygnuj więc ze swoich poszukiwań. Jeżeli czujesz, że póki co nie odnalazłeś dla siebie idealnej pracy, dalej wchodź na te wszystkie strony z ogłoszeniami i przeglądaj je do późnych godzin wieczornych. Nie rezygnuj ze swoich planów. Będzie to wymagać od ciebie sporego zawzięcia i determinacji, ale motywacja przyjdzie sama, jeśli tylko przypomnisz sobie, jak bardzo jesteś niezadowolony ze swojego obecnego życia. Chcesz je zmienić i możesz to zrobić, ale musisz najpierw sobie na to zapracować. A zanim podejmiesz się normalnej pracy za granicą, powinieneś ją po prostu znaleźć. Oferty pracy z zakwaterowaniem odnajdziesz zatem przede wszystkim na różnych stronach internetowych, ale możesz też sam udać się bezpośrednio do agencji pracy i spytać w nich o możliwość wyjazdu do Holandii, Niemiec bądź Anglii. Jeśli zaprezentujesz się w taki sposób przedstawicielowi biura, on na pewno cię zapamięta. Doceni to, że pofatygowałeś się, aby samodzielnie stawić się w placówce agencji. Taka zawziętość jest na wagę złota – być może to dzięki niej zdobędziesz swoją wymarzoną pracę i ktoś da ci szansę na lepszą przyszłość.

Najprawdopodobniej sam jednak zdążyłeś już dokładnie sprawdzić, gdzie powinno się szukać takiej pracy za granicą. Wiesz bardzo dobrze, do jakich źródeł powinieneś się odnieść, jeżeli zamierzasz opuścić granice swojego kraju i udać się na zupełnie nową przygodę zawodową do Niemiec, Holandii czy jeszcze innego państwa. Znalezienie wartościowego ogłoszenia nie stanowi dla ciebie problemu – stałeś się w tym mistrzem, ale wciąż nie skorzystałeś z żadnej ciekawszej oferty, bo nie potrafisz zdecydować, czy lepsza dla ciebie będzie praca z zakwaterowaniem czy może jednak bez niego. Na pewno możesz więc wyznaczyć plusy i minusy obu opcji. Najprawdopodobniej jednak więcej tych dobrych stron będą mieć oferty pracy z zakwaterowaniem. Dlaczego? Ponieważ jeśli to właśnie z nich skorzystasz, tak naprawdę niczym więcej nie będziesz się już musiał przejmować. Wszystko zostanie załatwione za ciebie. Agencja pracy sama przydzieli ci wybrany rodzaj zakwaterowania. Nie martw się jednak, że trafisz do prawdziwych slamsów i będziesz musiał koczować dniami i nocami w zimnym i brudnym pomieszczeniu, walcząc o wolne miejsce do spania z kilkudziesięcioma innymi osobami. Jeśli tylko jesteś osobą inteligentną, zdołasz uniknąć takich sytuacji. Poproś po prostu agencję o przesłanie zdjęć twojego przyszłego zakwaterowania. Jeżeli ich nie uzyskasz – dalej szukaj kolejnych ofert, aż trafisz na takie, w którym wszystkie warunki zatrudnienia zostaną ci jasno i wyraźnie objaśnione. Nie decyduj się na coś, do czego nie jesteś przekonany. Czasem lepiej poczekać na lepszą ofertę, aniżeli wyjechać w przypływie chwili i potem tego tylko żałować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here