Płatność przez link – intuicyjnie i wygodnie

Płatności internetowe ciągle się rozwijają. Najbardziej popularną metodą opłacania zakupów w Sieci są szybkie przelewy online. Wykorzystujemy je, ponieważ są bezpieczne i sprawiają, że pieniądze prędko trafiają na konto sprzedawcy. Na popularności zyskuje także inny sposób dokonywania płatności – PAY-BY-LINK.

Jak to działa?

PAY-BY-LINK to metoda płatności polegająca na wykorzystaniu specjalnych linków. Wykorzystuje się ją głównie w sklepach internetowych. Płatność przez link jest równie szybka i bezpieczna jak szybkie przelewy. Jej ogromną zaletą jest brak konieczności uzupełniania danych do przelewu. Po dokonaniu zakupu, system musi wygenerować link do płatności, który z kolei trafia na naszą skrzynkę mailową. Kiedy w niego klikniemy, zostajemy przekierowani do strony na której możemy dokończyć transakcję. Wystarczy jedynie zalogować się do banku i zatwierdzić przelew. Pamiętajmy przy tym, że bardzo często zamiast szeroko rozumianego linku, w wiadomości zobaczymy napis w stylu „Płacę teraz”.

Krok po kroku

Wydawać by się mogło, że płatności przez link będą skomplikowane. Nic bardziej mylnego. Jest to proste rozwiązanie zarówno dla sprzedającego, jak i kupującego. Ten pierwszy nie musi wystawiać nam faktury – wystarczy, że wygeneruje specjalny link. Z kolei kupujący będzie mógł bardzo szybko opłacić należność. Co więcej, płatności PAY–BY–LINK minimalizują ryzyko popełnienia błędu. Samo kliknięcie w odnośnik potwierdza naszą tożsamość i przekazuje indywidualne dane do przelewu. Warto również wspomnieć, że korzystając z płatności przez link nie jesteśmy narażeni na ataki cyberprzestępców. Oczywiście mimo wszystko zawsze sprawdzajmy, czy korzystamy z bezpiecznych stron internetowych oraz czy nasz program antywirusowy jest włączony.

Płatność PAY-BY-LINK jest coraz popularniejsza nie bez powodu. Prostota jej użycia i wysokiej jakości zabezpieczenia sprawiają, że korzystamy z niech chętnie i często. Wiedzą o tym także właściciele sklepów online, dlatego dodają ją jako jedną z opcji płatności online.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here