Praca dla par za granicą - zalety i wady

Coraz więcej młodych osób twierdzi, że w Polsce nie da się normalnie zarabiać. Nie da się pracować legalnie na zwyczajnych stanowiskach i móc wieść spokojne, stateczne i bezpieczne życie. Trzeba po prostu bez przerwy kombinować, aby jakoś wiązać ten koniec z końcem i móc realizować swoje marzenia, chociażby te najprostsze i najmniejsze. A pozwolenie sobie na tygodniowe wakacje nad morze w żadnym wypadku nie powinno być szczytem marzeń, jak również i zakup zwykłego samochodu bądź spokojne zakładanie większej rodziny. Mimo wszystko młodzi ludzie dostrzegają, że nawet wyższe wykształcenie i szereg dodatkowych ukończonych kursów nie zagwarantują im dostatniego bytu. W dzisiejszych czasach często liczą się po prostu znajomości, dlatego ten, kto ich nie ma, od razu jest na przegranej pozycji. Na wysokich stanowiskach nieraz pracują osoby nieposiadające kompletnie żadnego wykształcenia – ale są to żony lub partnerki szefów, którym udało się wkręcić do tych wyższych sfer. Co ma zatem zrobić młoda para, jaka chciałaby dorobić się w życiu czegoś więcej, ale póki co nie widzi przed sobą żadnych perspektyw i szansy na lepszą przyszłość? Zazwyczaj ludzie znajdujący się w takiej sytuacji decydują się po prostu wyjechać za granicę. Sądzą, że taka praca dla par anglia jest dla nich ostatnią deską ratunku i jedynym wyjściem z sytuacji. Nieraz okazuje się ona drogą do sukcesu, ale czasem bywa i gwoździem do trumny. Jakie są zatem zalety i wady tego rodzaju pracy? Czy warto wyjechać do tej Anglii razem z partnerem w poszukiwaniu lepszego życia, czy jednak lepiej pozostać we własnym kraju i spróbować po raz kolejny coś w nim zdziałać?

Za jedną z podstawowych zalet takiej pracy na pewno można uznać to, że nietrudno ją zdobyć. Każdy jest w stanie to zrobić – czy to osoba po wyższych studiach, czy to osoba zupełnie niewykształcona, której nie udało się ukończyć nawet szkoły ogólnokształcącej. Pracy w Anglii nie brakuje. Rodzimi mieszkańcy tego kraju obejmują przecież wszystkie wyższe stanowiska i oczekują od swojego życia czego więcej, dlatego nie chcą się zatrudniać w sklepach, fabrykach i na magazynach. Tam też trafiają ludzie przyjeżdżający do Anglii z innych krajów. Na samym początku nie mają co liczyć na jakieś wyjątkowo korzystne warunki zatrudnienia – nawiązują współpracę z agencją pracy i to przez nią załatwiają wszystkie sprawy formalne. Jeżeli jednak uda im się wykazać czymś więcej – np. pracowitością, zaangażowaniem lub nietypowymi umiejętnościami – otrzymują szansę na otrzymanie umowy bezpośrednio od firmy. Niemalże każdy Polak, który teraz wiedzie godnie życie w Anglii, tak właśnie zaczynał swoją przygodę z tym krajem. Na sukces trzeba sobie bowiem zapracować. Nawet jeśli miałoby się to zrobić poprzez cowieczorne sprzątanie magazynów i hal bądź wykonywanie innych prac typowo fizycznych. Te umysłowe zarezerwowane są mimo wszystko dla Anglików. Jeśli pracodawca będzie mieć do wyboru zatrudnienie Polaka lub swojego rodaka, na pewno od razu wybierze drugiego kandydata. I nie ma w tym nic dziwnego.

Praca dla par anglia znajduje się zatem w ofertach i propozycjach większości agencji pracy. Wystarczy się do nich przejść (najlepiej we dwójkę) i porozmawiać w cztery oczy z przedstawicielami konkretnych biur. Najlepiej zrobić to właśnie w taki sposób. Teoretycznie bowiem można zgłaszać się do agencji poprzez wysyłanie wiadomości mailowych, dzwonienie czy nawet wysyłanie życiorysów i formularzy pocztą, ale wtedy istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że taka agencja zareaguje na aplikacje. Lepiej więc wziąć sobie jeden dzień wolnego w swojej normalnej pracy i przeznaczyć go na chodzenie po wszystkich siedzibach najpopularniejszych agencji. W dużych miastach jest ich całe mnóstwo. Szczególny wysyp agencji pracy nastąpił w niewielkim miasteczku umieszczonym w województwie opolskim. W Opolu niemalże na każdym kroku można natknąć się na tego rodzaju biura – jeżeli więc ktoś mieszka niedaleko tej miejscowości, koniecznie powinien właśnie do niej się skierować. Oczywiście przed jakąkolwiek wizytą w agencjach pracy należy przygotować sobie swoje CV i zabrać je na rozmowę. Czasem też wymagane będzie zaprezentowanie własnych umiejętności językowych. Jeżeli potencjalny pracownik stwierdzi w swoim życiorysie, że potrafi porozumiewać się w języku angielskim, na pewno taka informacja zostanie zweryfikowana. A podczas rozmowy osoba rekrutująca szybko stwierdzi, czy kandydatowi przypadkiem nie zdarzyło się trochę podkoloryzować faktów.

Mimo wszystko taka praca dla par anglia może być świetną przygodą dla świeżych związków. Jeżeli więc dwójka młodych ludzi rzeczywiście nie ma na siebie żadnego pomysłu, ukończyła już szkołę i nie zamierza dalej się kształcić, zamiast siedzieć w swoim kraju i zarabiać marne grosze, powinna pomyśleć o takim zagranicznym wyjeździe. Niewątpliwą korzyścią pracowania w Anglii jest możliwość szybkiego opanowania języka angielskiego. A jest to ten język, w którym w dzisiejszych czasach można się porozumieć na całym świecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here