Kredyt samochodowy

Kredyty na zakup samochodu są udzielane dość często; wielu kierowców nie jest jednak do końca zorientowana w sytuacji panującej na rynku i nie do końca wie, jak odnaleźć się w gąszczu dostępnych informacji. Tymczasem, samo zwrócenie się z zapytaniem kredytowym jest dość proste i nie wymaga szczególnie dużego nakładu czasu. Poniżej udzielamy kilku podpowiedzi w tej sprawie, a także – przedstawiamy specyficzny bank kierowcy: kompleksowe źródło wiedzy na temat możliwości i instrumentów finansowych dedykowanych dla polskich kierowców.

Najważniejsze informacje na temat kredytów samochodowych

Obok umów leasingowych, kredyty są jednymi z najchętniej wybieranych opcji przez osoby pragnące kupić samochód osobowy. Kredyty są pod tym względem udziale na różne cele szczegółowe – zarówno na zakup samochodu nowego jak i używanego, a także – na motocykle i inne typy pojazdów.

Decyzja o przyznaniu kredytu jest udzielana przede wszystkim na podstawie tak zwanej zdolności kredytowej. W zasadzie – pierwszym krokiem do uzyskania kredytu jest właśnie poddanie się ocenie pod kątem zdolności kredytowej. Chodzi o sprawdzenie, czy jesteś osobą zdolną finansowo do spłacania rat kredytu.

Sam kredyt jest udzielany na określoną kwotę odpowiadającą zakupowi interesującego cię samochodu. Co wchodzi w skład kredytu? Oprócz samej kwoty pożyczonej na zakup należy doliczyć dodatkowo odsetki, opłaty, prowizje, potencjalne marże, podatki lub koszty usług dodatkowych (jeśli na takie się zdecydujesz).

Jak znaleźć najkorzystniejszą ofertę kredytową?

Zanim podejmiesz decyzję o wzięciu kredytu, warto porównać z sobą kilka różnych ofert, dostępnych w różnych bankach. Często, kierowcy pragnący zakupić nowy pojazd decydują się na tak zwane wyszukiwarki ofert kredytowych, które pozwalają na porównanie ofert pochodzących z różnych źródeł.

Ponadto, wielu kierowców porównuje nie tylko różne oferty kredytowe, ale także leasingowe. Co prawda, jest to zupełnie inny rodzaj umowy, niemniej – niekiedy okazuje się on korzystniejszy niż cała gama oferowanych kredytów celowych na zakup samochodu.

Warto przy tym podkreślić, że kredyt celowy na zakup samochodu jest rozwiązaniem korzystniejszym niż wzięcie zwykłego kredytu gotówkowego. Dlaczego? Przede wszystkim – otrzymujesz niższe oprocentowanie, co pozytywnie wpłynie na wysokość regularnych opłat. Ponadto, kwota udzielanego kredytu jest wyższa w przypadku kredytów celowych, niż w przypadku zwykłych kredytów gotówkowych udzielanych na dowolny cel.

Gdzie szukać kompleksowej pomocy w wyborze instrumentów finansowych?

Wszystkim kierowcom poszukującym wsparcia w wyborze oferty kredytowej polecamy bank kierowcy pod adresem www.vwfs.pl. Znajdziesz w tym miejscu kompleks informacji dedykowanych dla wszystkich kierowców pragnących kupić nowy pojazd. Dowiesz się jak wygląda krok po kroku cała procedura kredytowa, jakie formy zabezpieczenia finansowego masz do dyspozycji oraz jak wygląda potencjalny harmonogram opłat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here