Doradztwo kredytowy

Kupno mieszkania, domu czy działki to przedsięwzięcia, które niestety potrzebują sporych nakładów pieniężnych. Najlepszym rozwiązaniem jest wzięcie kredytu hipotecznego, kiedy nie posiada się własnym pieniędzy na ten cel. Na rynku jest mnóstwo ofert, wszystkie kuszą świetnymi warunkami, są zachwalane przez banki, jako najlepsze opcje dla konsumenta.

Wybór najkorzystniejszej propozycji nie jest łatwy. Na szczęście pomocne są w tym biura doradztwa kredytowego, gdzie niezależni doradcy dobiorą najbardziej optymalną ofertę dla klienta. Dlaczego warto skorzystać z usług doradztwa kredytowego?

Po pierwsze: dostęp do aktualnych ofert bankowych

Doradca kredytowy jest zorientowany w bieżących ofertach banków. Zarówno w oprocentowaniu, jak i prowizji, kosztach ubezpieczenia etc. Wie, jakie są koszty propozycji bankowych oraz jaka jest przyznawalność kredytów czy czas rozpatrywania wniosków w danych instytucjach.

Po drugie: możliwość negocjowania warunków

Doradca posiada wiedzę w kwestii poszczególnych ofert w konkretnych bankach. Wie jak uzyskać obniżenie marży, prowizji czy odsetek do spłaty. Doskonale zdaje sobie sprawę jaką wysokość oprocentowania skłonny jest wynegocjować w banku. Dzięki temu kredytobiorca może otrzymać bardzo korzystne warunki finansowania, co przyniesie duże oszczędności. Nawet kilkadziesiąt tysięcy przez cały okres kredytowania.

Dodatkowe informacje: Sprawdź artykuły Raty kredytu hipotecznego i dowiedz się więcej – sprawdź, na czym polegają raty równe lub malejące i wiele więcej.

Po trzecie: oszczędność czasu

Współpraca z doradcą to ogromna oszczędność własnego czasu. Nie trzeba samodzielnie odwiedzać banków, rozmawiać z ich konsultantami, by poznać oferty. Agent finansowy już w trakcie jednego spotkania przedstawi dostępne opcje, porówna je pod względem cen i innych parametrów, które interesują klienta. I oczywiście dobierze dla niego najlepszą propozycję.

Po czwarte: pomoc w skompletowaniu niezbędnych dokumentów

Profesjonalni agenci wiedzą, jakie dokumenty są konieczne w danym banku przy składaniu wniosku kredytowego. Mogą przygotować kredytobiorcy listę niezbędnej dokumentacji. A także wyręczyć klienta w części załatwiania formalności. Ponadto doradca wesprze przy napisaniu umowy przedwstępnej.

Po piąte: weryfikacja zdolności kredytowej przed złożeniem wniosku

Bardzo duży wpływ przy ustalaniu zdolności kredytowej ma wysokość dochodów kredytobiorcy, źródło ich pochodzenia, ilość osób na utrzymaniu, bieżące zobowiązania. To przekłada się także na ilość dostępnych dla klienta ofert. Istnieją banki, które nie biorą pod uwagę pewnych źródeł dochodu. Tak samo jest z kwotami, które konsument musi mieć na utrzymanie członków rodziny, tu banki przyjmują także odmienne kwoty. M.in. przez te czynniki, klient ma różną zdolność kredytową w każdym banku i na odmienne kwoty finansowania może liczyć. Na szczęście doradca zna zasady na jakich liczona jest zdolność kredytowa i może ją szybko podliczyć w każdej instytucji. Jest także w stanie wskazać, które warunki konsument musi spełnić, aby otrzymać kredyt. Czasem wystarczy zamknąć kartę kredytową, innym razem jest to ograniczenie limitu dostępnego na koncie, a jeszcze innym – zmiana czasu spłaty istniejących zobowiązań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here