Na co zwrócić uwagę wybierając system CRM?

Coraz więcej firm zdaje sobie sprawę z ogromnych korzyści, jakie niesie za sobą wdrożenie systemu CRM. Utrzymywanie dobrych relacji z klientami i sprawne zarządzanie zespołem ma kluczowe znaczenie dla rozwoju przedsiębiorstwa. Jednak wybór godnego zaufania dostawcy usług może być nie lada wyzwaniem. Czym powinien charakteryzować się dobry Customer Relationship Management?

CRM online

Obecnie korzystanie z usług chmurowych (cloud computing) jest codziennością. Warto zatem rozważyć oprogramowanie, do którego mamy dostęp online z każdego miejsca na Ziemi, bez obawy o utratę ważnych danych. Narzędzia, z których korzystamy powinny być szeroko dostępne, bezpieczne i szybkie. Takie wymagania spełnia CRM w chmurze.

Integracje

Niezależnie od charakteru działalności firmy, warto unifikować obsługę wszystkich kanałów sprzedaży czy kontaktów z klientami. Dobrym rozwiązaniem jest integracja CRM z systemem ERP, sklepem internetowym, stroną www lub systemem Call Center. Dzięki temu z pozycji jednego systemu zarządzającego możemy cieszyć się wszystkimi dobrodziejstwami oprogramowania zewnętrznego.

Łatwość obsługi

Zbyt skomplikowany system CRM zdecydowanie nie ułatwia pracy, a może jedynie przysporzyć dodatkowych problemów. Wybrany CRM musi być intuicyjny i prosty, aby wspierał pracę w naszej organizacji a nie wymagał dodatkowych godzin pracy. Każdy pracownik i tak ma wiele obowiązków, które pochłaniają cenny czas.

Elastyczność

Ważne, aby wybrane oprogramowanie spełniało wszystkie oczekiwania i posiadało niezbędne funkcjonalności do zarządzania relacjami z klientem. Nowoczesne systemy CRM umożliwiają dopasowanie funkcjonalności do własnych potrzeb. Warto zdecydować się na taki system, który pozwala definiować własne pola, tagi czy statusy.

Aktualizacja

Aktualizacja wykorzystywanych narzędzi jest konieczna, dlatego przy wyborze systemu CRM powinniśmy zwrócić uwagę również na to. Nie ma sensu decydować się na oprogramowanie, które się nie rozwija i nie wdraża potrzebnych zmian.

Chcesz wiedzieć więcej? Sprawdź https://craftware.pl/co-jest-crm-czy-warto-z-niego-korzystac/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here