Uzyskanie kredytu konsolidacyjnego

Wcześniejsza spłata produktów pozabankowych to polecane rozwiązanie dla każdego, kto boryka się z uciążliwym problemem zadłużeń finansowych. Warto zorientować się przed podpisaniem umowy o kredyt oddłużeniowy i przed złożeniem wniosku jakie należy spełniać warunki, by otrzymać kredyt konsolidacyjny i zrealizować swój główny cel jakim jest wyjście z pętli chwilówek i pozbycie się w przystępny sposób swoich finansowych zobowiązań, które nie raz spędzają sen z powiek wielu, wielu dłużnikom.

Konsolidacja chwilówek, o czym trzeba pamiętać?

Przede wszystkim, starając się o kredyt konsolidacyjny i aby konsolidacja chwilówek była możliwa, musimy posiadać odpowiednie zobowiązania takie jak na przykład: pożyczki, kredyty pod hipotekę, kredyty na samochód, kredyty pod zastaw, kredyty ratalne, debety związane z kartami kredytowymi. Te wszystkie zobowiązania finansowe po znalezieniu odpowiedniej oferty i podpisaniu umowy można w łatwy sposób połączyć i skonsolidować.

Uzyskanie kredytu konsolidacyjnego – wady i zalety

Starając się o kredyt konsolidacyjny na spłatę swoich zadłużeń finansowych musimy mieć świadomość, że dojdzie do wydłużenia okresu spłaty tego zadłużenia finansowego oraz, że zwiększać się będzie koszt tego kredytu, ale dzięki temu możliwe będzie uzyskanie niższej miesięcznej rata łącznego kredytu, co pozwoli klientowi na odzyskanie jego płynności finansowej i naprawienie codziennego budżetu domowego. Jest to duża zaleta, dlatego warto poświęcić niektóre aspekty swoich wcześniejszych zobowiązań i zdecydować się na kredyt konsolidacyjny.

Konsolidacja chwilówek dla zadłużonych – co jeszcze musimy wiedzieć przed złożeniem wniosku o kredyt oddłużeniowy?

Jeśli nie posiadamy odpowiedniej podstawy finansowej i odpowiedniego zaplecza w postaci stałego zatrudnienia i odpowiedniej wysokości comiesięcznej pensji, to wówczas bank może od nas zażądać innego zobowiązania takiego jak na przykład posiadana przez nas nieruchomość. Przed wydaniem zgody na podpisanie umowy o kredyt konsolidacyjny bank dokładnie ocenia nasza wydolność finansową i ocenia, czy będziemy w stanie spłacać swoje zobowiązania regularnie, dlatego czasami tak długo należy czekać na odpowiedź na wniosek o kredyt. Warto mieć również na uwadze, że że bank nie udziela swoim klientom niestety kredytu na kwotę stu procent wartości posiadanej nieruchomości, ale należy przyjąć, że będzie to około 80% wartości danego obiektu. Warto mieć to na uwadze przy podejmowaniu decyzji o wzięciu kredytu konsolidacyjnego pod zastaw nieruchomości.

Spłata chwilówek – jakie warunki mogą być wymagane przez bank przy składaniu wniosku o kredyt konsolidacyjny?

Warto mieć świadomość czego może od nas oczekiwać bank. Przede wszystkim, bank oczywiście będzie wymagał od klienta stałego źródła dochodu, dlatego też najlepiej jeśli klient może wykazać zatrudnienie na podstawie umowy o pracę, najlepiej jeśli jest to umowa na czas nieokreślony. Co więcej, bank zwraca również dużą uwagę na wysokość zarobków klientów. To właśnie na ich podstawie bank podejmie decyzję o przyznaniu lub odrzuceniu wniosku o kredyt oddłużeniowy. Bank zwraca również uwagę na przeszłość kredytową swoich klientów. Nie zostaną pominięte żadne nasze wcześniejsze kredyty i zobowiązania finansowe, ponieważ bank ma dostęp do wielu informacji poprzez specjalne raporty BIK. Dlatego też nie ma sensu i nie warto zatajać przed bankiem żadnej historii swoich kredytów, ponieważ prędzej czy później bank i tak dotrze do tych informacji.

Wcześniejsza spłata pożyczek – co jeśli bank odmówi wydania kredytu konsolidacyjnego na spłatę naszych zadłużeń?

Jeśli bank odrzuci nasz wniosek to mamy jeszcze jedną dostępną opcję – możemy skorzystać z ofert firm pozabankowych, których wymagania są zdecydowanie mniej restrykcyjne niż wymagania banków. Warto się nad tym zastanowić i odwiedzić strony internetowe firm pozabankowych, gdzie znajdziemy wiele ciekawych ofert. dla przykładu taką stroną internetową jest: www.splatachwilowek.pl

Jeśli nie możemy uzyskać kredytu konsolidacyjnego typowo w banku to warto zastanowić się nad firmą pozabankową, zamiast dalej męczyć się ze swoimi zadłużeniami. Tego typu kredyt wiąże się również ze zdecydowanie mniejszą liczbą dokumentów i zaświadczeń więc z pewnością otrzymamy pieniądze na spłatę swoich zadłużeń o wiele wcześniej. Warto mieć to na uwadze, szczególnie jeśli nasza sytuacja finansowa jest trudna i nie mamy płynności finansowej. Kredyty konsolidacyjne bez zaświadczeń od prywatnych pożyczkodawców to naprawdę dobra opcja dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, którzy nie radzą sobie i nie mogę udowodnić bankom swojego odpowiedniego zatrudnienia lub dać pod zastaw na przykład nieruchomości.

Warto mieć na uwadze tego typu kwestie, które zostały wyżej opisane i warto w ostateczności poprosić o pomoc profesjonalnego doradcę finansowego, jeśli ciągle mamy problem z decyzją, gdzie powinniśmy złożyć swój wniosek o uzyskanie kredytu konsolidacyjnego. Jego porada może naprawdę dużo wnieść.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here