Wykończenie pod klucz - kiedy tak, a kiedy nie

W pełni wyposażone mieszkanie stanowi alternatywne rozwiązanie dla lokalu dostępnego w deweloperskim standardzie. Niewiele inwestorów decyduje się na jednak na realizację tego typu usług. Surowo wykończone mieszkania cieszą się bowiem większym zainteresowaniem polskiego społeczeństwa. Lokale wykończone pod klucz mają jednak wiele zalet. Warto wiedzieć, kto powinien skorzystać z tego typu rozwiązań.

Ogólne korzyści

Według zestawień, przygotowanych przez wrocławskiego dewelopera, mieszkania do wykończenia pod klucz zazwyczaj wzbogacone są  dodatkową strefę komfortu w postaci balkonu, tarasu lub ogrodu. Wiele lokali można kupić w atrakcyjnej cenie promocyjnej. Powierzchnia większości mieszkań waha się w granicach 49 – 89 metrów kwadratowych. Proces wykończeniowy realizowany jest przez firmę zewnętrzną, której prace koordynuje specjalista ds. architektury wnętrz.

Umowa z deweloperem

Mieszkanie pod klucz nadaje się do natychmiastowego użytku po jego zakupieniu. Umowa wykończenia obejmuje m.in.:

  • podłogi,
  • gładkie lub malowane ściany,
  • drzwi wewnętrzne,
  • montaż płytek, ceramiki i urządzeń sanitarnych w łazience,
  • instalację oświetlenia, gniazdek elektrycznych oraz włączników,
  • budowę schodów z balustradami,
  • zaprojektowanie dodatkowej przestrzeni ogrodowej.

W ramach usługi właściciel mieszkania może również wybrać wykonawcę prac remontowanych oraz skorzystać z oferty firmy sprzątającej.

Wady

Wybierając opcję mieszkania pod klucz, właściciel obiektu musi liczyć się z pewnymi ograniczeniami. Przede wszystkim usługi oferowane przez firmę deweloperską mogą mieć ściśle określony zakres. Wszelkie indywidualne rozwiązania architektoniczne wiążą się często z koniecznością uiszczenia przez właściciela nieruchomości dodatkowych opłat.

Wykończenie pod klucz to rozwiązanie, które ma swoje wady i zalety. Wszystko zależy od możliwości finansowych klienta i jego potrzeb oraz preferencji. Brak ingerencji w prace remontowe może przeszkadzać osobom, które lubią oryginalność. Trzeba jednak zaznaczyć, że deweloperzy oferują swoim klientom różne rozwiązania w tym sektorze i wybór odpowiedniej opcji zależy od upodobań właściciela danego obiektu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here