wzór listu motywacyjnego

Wiele osób uważa, że pisanie listów motywacyjnych nie ma sensu, ponieważ pracodawcy i tak ich nie czytają. Być może w niektórych przypadkach jest to prawda, jednak poważny pracodawca z pewnością zapozna się z tym dokumentem, jeśli sam wymaga go w procesie rekrutacji. Brak listu motywacyjnego w naszym zgłoszeniu już na starcie przekreśli więc szanse otrzymania zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną, natomiast jego napisanie da nam okazję do zainteresowania potencjalnego pracodawcy naszą kandydaturą.

List motywacyjny to nic innego jak dokument, w którym osoba ubiegająca się o posadę opisuje swoje motywacje, stojące za odpowiedzią na ogłoszenie. Nie jest to CV, w którym opisane są zawodowe dokonania, posiadane doświadczenie i umiejętności. Co więcej, dobry list motywacyjny nie powinien przypominać CV, to są dwa odrębne dokumenty. W CV podajemy informacje o swoim doświadczeniu, które wskazują, że jesteśmy najlepszym kandydatem na to stanowisko, natomiast w liście motywacyjnym powinniśmy napisać dlaczego chcemy dostać właśnie tę pracę.

Nie oznacza to jednak, że dobry listy motywacyjny oraz CV powinny być dwoma całkowicie odrębnymi dokumentami – nie, list motywacyjny oraz CV powinny się wzajemnie uzupełniać. Nie powielając bezpośrednio tego, co napisaliśmy w CV, warto jednak w liście motywacyjnym wyszczególnić te informacje, które podkreślają, że nasza kandydatura szczególnie odpowiada wymogom przyszłego pracodawcy. Nie chodzi więc o przepisanie tego, co znajduje się w naszym CV, a jedynie użycie zawartych w nim danych jako jednego z argumentów, które w liście motywacyjnym będą przemawiały za naszą kandydaturą.

Wzór listu motywacyjnego

Pisząc dobry listy motywacyjny masz szansę przykuć uwagę swojego pracodawcy, a to już połowa sukcesu. Przygotowanie dokumentu w sposób niebanalny, zwracający uwagę czytającego, pozwoli wyróżnić kandydaturę spośród setek, a może tysięcy innych. Aby to zrobić, najlepszą pomocą będą wzory listów motywacyjnych. Takie wzory możesz znaleźć na https://www.aplikuj.pl/cv/wzory-listow-motywacyjnych/.

Próbując samemu przygotować taki dokument skazani będziemy na wiele nieudanych prób oraz powtarzanie błędów, jakie z pewnością niejeden nasz konkurent na rynku pracy popełnił. Gotowy wzór listu motywacyjnego ma tę zaletę, że jest przygotowany nie tylko w profesjonalny sposób, ale także został sprofilowany pod kątem branży, w której chcielibyśmy dostać posadę. Daje nam to istotną przewagę, ponieważ dobry list powinien uwzględniać takie szczegóły, list, który będzie dobry dla każdego rodzaju pracy w rzeczywistości nie będzie dobry dla nikogo. Warto skorzystać z gotowego wzoru, by łatwiej i szybciej zyskać pracę naszych marzeń.

Przeczytaj też: https://szukampracy.pl/blog/kreator-cv-dlaczego-warto-z-niego-korzystac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here