praca

Szukanie pracy w Nowym Sączu może okazać się nie lada wzywaniem. Nie jest to ani największe, ani najlepiej rozwinięte miasto w Polsce. Prawdopodobnie nie znajduje się nawet w najlepszej dwudziestce miast pod tym względem. Mimo to można tu znaleźć wiele ciekawych ofert, które nie tylko pozwolą Ci robić co kochasz, ale także zarobić na tym duże pieniądze!

Praca Nowy Sącz

Jeśli nie wiesz gdzie szukać ofert pracy w Nowym Sączu, najlepiej będzie jak zaczniesz od przeglądania ogłoszeń w internecie. Tam też znajdziesz znajdziesz prawdopodobnie najatrakcyjniejsze oferty, szczególnie jeśli szukasz czegoś ambitniejszego. Twoim pierwszym krokiem powinno być napisanie CV. Tak zwane Curriculum vitae to życiorys zawodowy, którego zawartość jest podstawą oceny kandydata. W internecie znajdziesz mnóstwo kreatorów CV, ale to nie szata graficzna jest w tym przypadku najważniejsza. Treść obroni się zawsze, szczególnie jeśli masz się czym pochwalić. Każde doświadczenie zawodowe może zapunktować na Twoją korzyść. Tak samo, jak kursy języków obcych, wykształcenie, czy nawet Twoje pasje.

Przeczytaj też: https://dziennikpolski24.pl/praca-w-nowym-saczu-w-ktorych-branzach-brakuje-specjalistow/ar/c10-15981757

Czasem pracodawca będzie wymagał także listu motywacyjnego. Nazywane też listem intencyjnym, pismo to jest kierowane bezpośrednio do rekrutera, który dzięki temu listowi może poznać Cię lepiej jako człowieka. Możliwe, że słyszałeś od znajomych że tych listów i tak nikt nie czyta. Bzdura. Nawet jeżeli pracodawca nie przeczyta twojego starannie napisanego pisma, to długi i dobrze napisany list motywacyjny, może tylko sprawić że potencjalny szef spojrzy na Ciebie przychylniejszym wzrokiem. Dlatego warto poświęcić tę godzinę i napisać porządny list motywacyjny.

Oczywiście nie do każdej pracy wymagane jest tyle dokumentów. Jeżeli szukasz tylko dorywczej pracy, to prawdopodobnie wystarczy odbyć krótką rozmowę kwalifikacyjną, zapewnić o swojej dyspozycyjność i co być może najważniejsze – wyglądać schludnie. Nie musisz być ideałem piękności, ale wyprasowane ubrania, uczesane włosy, czysta twarz i świeży oddech to absolutne podstawy, bez których ciężko będzie zrobić pierwsze dobre wrażenie. Oferty pracy dorywczej również znajdziesz w internecie, ale możesz też wybrać się na spacer po centrum handlowym czy innym miejscu, gdzie znajdziesz wiele sklepów i porozglądać się za ogłoszeniami. Możesz też spytać pracowników swojej ulubionej restauracji czy nie szukają kogoś do pomocy.

Jeżeli lubisz czytać, to praca w księgarni może się okazać pracą marzeń. Jeśli jednak sądzisz, że cały dzień będziesz rozmawiać o książkach, doradzać klientom, a w wolnej chwili przeczytasz którąś książek wystawioną na sprzedaż, to lepiej szybko wyrzuć tę wizję z głowy. Oczywiście będziesz obracać się wśród książek, ale prawdopodobnie będziesz je głównie nosić i układać na półkach. Klienci będą prosili Cię o rady, ale niestety często będą nastawieni pretensjonalnie, a nierzadko będą także zwyczajnie chamscy. Nie jest to łatwa praca, ale przy odrobinie zapału i dystansu do niemiłych klientów może być naprawdę przyjemna, szczególnie dla moli książkowych.

Szukanie pracy w Nowym Sączu nie jest łatwe, ale na pewno nie jest też bardzo trudne. Można powiedzieć, że średnio trudne. Miejsc pracy nie jest bardzo dużo, ale nie ma też wielu chętnych. Praca szuka człowieka, więc na pewno znajdziesz coś dla siebie. A ile można zarobić w Nowym Sączu? Odpowiem jak prawdziwy polityk. To zależy.

Minimalne wynagrodzenie miesięczne wynosi obecnie 3010 zł brutto miesięcznie (słownie trzy tysiące dziesięć złotych). Po odliczeniu podatków i innych opłat wychodzi 2363 złote netto (słownie dwa tysiące trzysta sześćdziesiąt trzy złote). Jeśli masz odpowiednie kwalifikacje, z łatwością znajdziesz dużo lepiej płatną pracę. Pieniądze nie leżą na ziemi, ale można je stosunkowo łatwo zarobić. Pamiętaj, że nawet ponad dwa tysiące złoty na rękę może być dobrym początkiem. Już za rok możesz dostać podwyżkę lub awans i zarabiać piętnaście i pół procenta więcej. Nie zrażaj się niską pensją, jeśli praca daje Ci możliwości rozwoju i pięcia się w górę po szczeblach kariery. Nikt w swojej pierwszej pracy nie zarabia dziesięciu tysięcy, a nawet jeśli pojawiają się jakieś wyjątki, to nie tworzą one reguły.

Jest jeszcze wiele więcej miejsc, gdzie możesz szukać ofert pracy w Nowym Sączu. Może warto ożywić jakieś stare znajomości? Może trzeba odwiedzić urząd pracy? A może powinieneś zacząć własny biznes?

Jeżeli masz pomysł na swój własny interes i posiadasz środki niezbędne do rozkręcenia go, warto założyć spółkę. Po co? Aby nie odpowiadać swoim osobistym majątkiem! Do założenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością potrzebujesz pięciu tysięcy złotych, które pokryją kapitał zakładowy. Za zobowiązania zaciągnięte w związku z prowadzeniem swojej działalności gospodarczej będziesz odpowiadał tylko do tej sumy. Jeżeli znajdziesz wspólnika, to jak dwuosobowa spółka kapitałowa nie będziecie musieli odprowadzać ZUSu. Niestety będziecie musieli płacić podatek od osób prawnych, ale i na to istnieje sprawdzone rozwiązanie, a mianowicie spółka komandytowa ze spółką z.o.o jako komplementariuszem. To trochę bardziej skomplikowana konstrukcja.

Jak widzisz sposobów na znalezienie pracy, nawet w Nowym Sączu, jest wiele. Nie trać czasu i już teraz zacznij szukać nowego miejsca zatrudnienia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here