szkolenia online
Fot. Pexels.com

Z roku na rok oferta kursów i szkoleń dostępnych w internecie znacząco rośnie. Nic dziwnego. Wizja uczenia się i podnoszenia swoich kompetencji bez wychodzenia z domu z pewnością brzmi bardzo atrakcyjnie. Zwłaszcza w dobie restrykcji związanych z globalną pandemią. Oferta szkoleń jest wyjątkowo szeroka, jednak nie każda propozycja spełni nasze oczekiwania. Jak więc wybrać odpowiednie szkolenia online?

Przeczytaj też: https://www.dolcan.pl/dla-kogo-przeznaczone-sa-szkolenia-online/

Czym się kierować przy wyborze szkolenia online?

Pierwszym zagadnieniem jakie warto poruszyć przy wyborze szkolenia online jest nasza motywacja. Co chcemy dzięki niemu osiągnąć? W zależności od tego, czy chodzi nam o awans, przebranżowienie, znalezienie dodatkowego źródła zarobku, odnalezienia pasji czy po prostu zaspokojenie chęci własnego rozwoju, kryteria poszukiwanego przez nas szkolenia będą się różnić. Uściślenie własnych oczekiwań z pewnością sprawi, że znajdziemy się na dobrym torze do wybrania najlepszej dla nas opcji.

Po obraniu konkretnego kierunku zostanie nam już tylko wybierać spośród szerokiej gamy dostępnych kursów. W internecie znajdziemy zarówno szkolenia z praktycznie wszystkich języków obcych jak i specjalistyczne szkolenia zawodowe, na przykład z marketingu internetowego czy sprzedaży.

Nie warto zadowalać się pierwszą lepszą opcją

Bogactwo ofert otwiera nam możliwość bycia wybrednymi. Zanim więc postanowimy ulokować nasz czas i pieniądze, upewnijmy się, że będzie to dobra inwestycja. Sprawdzenie kompetencji prowadzących szkolenia to absolutna podstawa. Warto w tym celu przejrzeć ich media społecznościowe, poczytać ewentualne publikacje i zapoznać się z opiniami na ich temat.

Najbardziej sprawdzoną opcją będzie jednak zasięgnięcie opinii u kogoś znajomego. Pozwoli nam to również na zadanie dodatkowych pytań i upewnienie się, że dany kurs spełnia nasze oczekiwania.

Czy każde szkolenie online musi być płatne?

Biorą pod uwagę ogrom propozycji jakie podsuwa nam internet, nie powinniśmy mieć problemu ze znalezieniem nie tylko wartościowych, ale i bezpłatnych szkoleń online. Musimy jednak pamiętać, że aby udowodnić nowo zdobyte kompetencje warto zdobyć odpowiedni certyfikat. Niejednokrotnie wiąże się to ze zdaniem egzaminów za które już trzeba zapłacić.

Zobacz też: http://blogofirmie.pl/klikanie-w-reklamy-czy-da-sie-na-tym-zarobic/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here