Montaż paneli fotowoltaicznych, skąd wziąć środki finansowe

Montaż paneli PV to bardzo kreatywne rozwiązanie, jeżeli chodzi o dostarczanie energii. Po pierwsze wpływa to na jakość środowiska, a po drugie nie trzeba opłacać rachunków. Niestety istnieje pewien problem, który dotyka wiele gospodarstw domowych, a mianowicie koszty instalacji. Na szczęście jest kilka rozwiązań, które warto rozważyć.

Kredyt rozłożony na lata.

Niska kwota kredytu rozłożona na wiele lat jest mało odczuwalna w połączeniu z niewielkim oprocentowaniem. Możliwość uzyskania takiej pożyczki należy do bardzo realnych sytuacji. Często banki same oferują niskoprocentowe pożyczanie pieniędzy właśnie na montaż paneli fotowoltaicznych.

Zazwyczaj warunki udzielenia takiego kredytu na panele PV są dużo atrakcyjniejsze niż pożyczka na zupełnie inny cel. Co więcej, gdy nastąpią nieoczekiwane problemy finansowe, można wystąpić o karencję w spłacie jednak ta kwestia, jest normowana już indywidualnie przez konkretny bank.

Zaciągnięcie pożyczki to dobry pomysł, jeżeli sami nie dysponujemy większą sumą pieniędzy. Ilość rat, na jaką zostanie rozłożona kwota do spłaty, jest zawsze konsultowana z kredytobiorcą, gdzie on sam może wybrać jak długo, chce spłacać swoje zobowiązanie.

Dofinansowanie kto może z niego skorzystać?

Możliwość uzyskania dofinansowania na panele PV to duża pomoc dla tych, których na to nie stać. Trzeba się liczyć z tym, że istnieją tutaj pewne wyjątki co do osób, które mogą z takiej pomocy skorzystać.

Najczęściej rozwiązanie to skierowane jest dla osób fizycznych, które mają w planach montaż takiej właśnie instalacji. Jeżeli chodzi o firmy to one także nie, są wykluczone z możliwości takiego wsparcia, ale dzieje się to już na odrębnych zasadach.

Wysokość dofinansowania dla osób fizycznych.

W sytuacji, gdy chcemy ubiegać się o dofinansowanie instalacji paneli fotowoltaicznych, musimy liczyć się z tym, że niestety kwota ta nie pokryje wszystkich kosztów tak jak byśmy tego, chcieli.

Pomoc jest oferowana wyłącznie w wysokości 50% całkowitych kosztów. Pomoc ta jest bezzwrotna tak więc nie, trzeba się martwić o jej spłatę. Jedynym już dużo mniejszym problemem jest zdobycie drugiej połowy pieniędzy. Jednak jest to już dużo łatwiejsze niż zdobycie całej kwoty.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Hymon Energy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here