Mamo pracuj z domu

Praca z domu jest obecnie chyba jedną z najbardziej poszukiwanych opcji. Nic dziwnego – brak konieczności dojazdu do pracy, możliwość pracy w piżamie, a dodatkowo obecność w życiu rodzinnym. To zdecydowane plusy takiego trybu pracy.

Coraz więcej firm wprowadza pracę z domu, czyli tak zwany home office do swoich standardów. Według badań przeprowadzanych na zlecenie dużych amerykańskich korporacji, praca zdalna zwiększa satysfakcję pracowników dodatkowo, pomimo, że presja na pracownika się zmniejsza, poprzez brak fizycznej obecności szefa, efektywność pracy pozostaje bez zmian, a często nawet wzrasta, gdyż pracownicy nie chcą stracić przywileju wykonywania zadań w zaciszu własnego domu.
Dla pracodawcy ma to również dodatkowy atut finansowy – co prawda musi zainwestować w narzędzia, umożliwiające pracownikowi zdalne wykonywanie obowiązków, takie jak laptop, czy komórka, ale za to, ponosi mniejsze koszty z tytułu opłat za prąd i wodę, jak również przy dużej ilości pracowników stale pracujących zdalnie, można znacznie zmniejszyć opłaty z tytułu najmu powierzchni, którą wcześniej ci pracownicy zajmowali.

Co jednak, jeśli nie mamy szczęścia i nasz pracodawca nie przewiduje takiej możliwości – wszak nie wszystkie prace można wykonywać w zaciszu własnego domu. No cóż, jeśli mimo wszystko marzymy o zarobkowaniu we własnych pieleszach, musimy takie miejsce pracy sobie stworzyć.
Jest to trend obserwowany zwłaszcza wśród młodych mam, które otwierając działalność gospodarczą opartą na zajęciu możliwym do wykonywania w domu, mogą dzięki temu pozostawać z dzieckiem dłużej, niż umożliwiałby to urlop macierzyński.

Obecnie rynek oferuje szereg możliwości dla takich osób – warunkiem koniecznym jest umiejętność znalezienia zajęcia, które możemy wykonywać pod własnym dachem. A to może być niemal wszystko.

W związku z panującą modą na unikalne produkty wykonane ręcznie, tryumf święcą jednoosobowe działalności gospodarcze oparte na rękodziele. W internecie możemy znaleźć setki produktów hand made, których cena często jest znacznie niższa niż podobnego produktu zakupionego w sklepie, przy jednoczesnej gwarancji na jego niepowtarzalność i zwykle wysoką jakość.
Co to są za produkty? Przeróżne – od biżuterii, której wykonanie nie nastręcza specjalnych trudności, jeśli tylko mamy odrobinę zdolności manualnych i fantazji, ponieważ wszystkie potrzebne półfabrykaty, łącznie z kamieniami szlachetnymi i kruszcem możemy znaleźć w dziesiątkach sklepów, oferujących wszelkie wyroby potrzebne do produkcji biżuterii, przez zabawki dla dzieci, szyte ręcznie lub dziergane na drutach czy szydełku, aż po wysyp domowych krawcowych, które za pół ceny uszyją niemal wszystko, na każdy wymiar i z dowolnie dobranych materiałów.
Mogą to być wszelkiego rodzaju ozdoby – od personalizowanych kartek pocztowych, po oprawę uroczystości – jak ślub, komunia czy chrzciny. Być może uwielbiasz piec ciasta? Domowe wypieki, ozdobne personalizowane torty również zdobywają popularność.

Zaletą wspólną takich produktów jest jedno – możemy złożyć zamówienie według własnego pomysłu i znaleźć kogoś, kto nam to zrobi za cenę porównywalną do sklepowej lub niższą, a jednocześnie będziemy mieć pewność, że produkt jest unikalny i jednorazowy.

Podobnie ma się sprawa z wszelaką działalnością artystyczną – obrazy na zamówienie, szkice, rzeźba – to wszystko się sprzedaje, jeśli potrafimy tylko znaleźć klientów.

W dobie boomu na bycie pro-eko, popularna staje się domowo wytwarzana chemia gospodarcza – od glicerynowych mydełek, przez proszki do prania, aż po kosmetyki do pielęgnacji ciała. Internet kipi od przepisów na domowe tabletki do zmywarki czy kremy nawilżające, więc jeśli jest to temat nam bliski, można zastanowić się nad biznesem tego typu.

A jeśli masz kawałek własnego ogródka to jeszcze lepiej – przecier pomidorowy czy konserwowa papryka z warzyw wyhodowanych bez chemicznych nawozów wyprzedadzą się na pniu!

Tymczasem, gdy nie mamy jeszcze konkretnego pomysłu, można rozejrzeć się wśród setek internetowych kursów, po których uzyskamy wiedzę i umiejętności do stworzenia biznesu w domu.
I znów, możliwości jest wiele, od kursu księgowości, przez stylizację paznokci po copywriting. Pozostaje tylko zdecydować, czym chcielibyśmy się zająć.

Jeszcze inną opcją na pracę, która pozwoli nam częściej bywać w domu jest MLM. Przez część osób multilevel marketing uznawany jest za piramidę finansową, jednak nie jest to prawda. Trudność pracy w MLM polega na tym, że wypracowanie zarobku, który pozwoli nam na porzucenie etatu to zwykle kwestia kilku lat, w czasie których musimy zbudować sobie strukturę, która da nam dochód pasywny z jej obrotów. Nie jest to niemożliwe, ale nie jest to praca dla każdego i nie ma co liczyć na szybki zysk.

Warto jednak pamiętać o jednym. Praca na własny rachunek gwarantuje nam dokładnie taki zysk, jaki sobie sami wypracujemy, więc praca z domu może okazać się dobrym pomysłem nie dla każdego. Jeśli nie będziemy potrafili się przyłożyć zysk będzie znikomy. No i warto pamiętać o tym, że za urlop, czy chorobowe nikt nam nie zapłaci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here