Pożyczka prywatna pod weksel

Pożyczki prywatne przyciągają łatwą oraz niezwykle błyskawiczną opcją otrzymania zobowiązania pieniężnego. Można je otrzymać między innymi w oparciu o tzw. weksel – bez potrzeby spełniania wszelkiego szeregu procedur.

Historia weksli sięga XII w. Gdy północne Włochy były podzielone na niewielkie państewka, z których wszelkie miały inną walutę, kupcy oddawali do banku własne kapitały otrzymując w zamian weksel, dzięki któremu mogli dokonać transakcji w pobliskich państwach bez konieczności posiadania lokalnych pieniędzy.

W tej chwili jest to papier wartościowy, na mocy jakiego osoba wystawiająca zobowiązuje się do wypłaty pewnej kwoty, w danym miejscu oraz czasie (mówimy wówczas o wekslu własnym) czy może oznaczać wezwanie do zapłaty dla osoby, jaka go uzyskała (weksel trasowany).

Pożyczka prywatna pod weksel – na czym polega?

Weksel wraz z umową stanowi gwarant pożyczki. Przedsiębiorca nie wymaga zabezpieczenia kredytu hipoteką, nie wymaga przedstawiania zaświadczeń o dochodach lub formie zatrudnienia, wystarczający jest weksel. Pożyczka prywatna pod weksel to kredyt, jakiego zabezpieczeniem oraz gwarantem jest właśnie weksel. Z pożyczkodawcą zawieramy umowę pożyczkową i weksel. Pożyczkodawca ma zabezpieczenie, natomiast my szybko gotówkę na koncie.

Ile można pożyczyć na weksel?

Pożyczka prywatna pod weksel nie jest niczym ograniczona kwotowo i tak właściwie od inwestora zależy jak dużą gotówkę nam pożyczy. Musimy jednakże pamiętać, że w wypadku kłopotów ze spłatą pożyczkodawca będzie mógł ściągnąć z nas tyle, ile figuruje na wekslu.

Co to jest weksel?

Mały dokument, a otwiera posiadaczowi weksla drogę do naszego majątku. Weksel to określone zabezpieczenie pożyczki dla inwestora, i dla pożyczającego szybka gotówka. Nie zawsze dla pożyczkobiorcy jest to wygodne wyjście. Weksel spełnia nie jedynie rolę chroniącą przy kredycie, lecz także ma rolę refinansową, obiegową i płatniczą. Podpisując weksel musimy pamiętać, że może zostać on sprzedany. Przedsiębiorca ma możliwość zastosowania go także jako środka finansowego. Sposób pożyczania na weksel i reguły przekazywania lub płatności wekslem określone są w prawie wekslowym (ustawa z dnia 28 kwietnia 1936 roku). Dokument zyskuje własną moc w czasie, kiedy jest wypełniony oraz zatwierdzi go trasat (pożyczkobiorca). Uprawniony do gotówki, jaka występuje na wekslu to remitent.

Żywy pieniądz

Tak mianem bywa nazwany weksel. To jedna z najprostszych oraz najszybszych dróg do uzyskania dużej gotówki. Nie zawsze jednakże jak nadmieniono bezpiecznej. Pożyczka prywatna pod weksel to szybka gotówka, lecz może nas także natychmiast pozbawić majątku, uchylić drzwi obcym osobom do naszych oszczędności. Źle wypełniony weksel, ze zbyt dużą sumą zabezpieczenia lub weksel in blanco, to tak jak byśmy dali nr PIN komuś oraz umożliwili wypłatę pewnej kwoty.

Brak wiedzy w obszarze tego jak winien wyglądać dobrze wypełniony weksel, to przeważnie źródło kłopotów pieniężnych w przyszłości. Profesjonalni przedsiębiorcy stosując niewiedzę zainteresowanych pożyczką na weksel, wpisują nieadekwatną kwotę zabezpieczenia (kilkukrotna wartość pożyczki) lub dają do podpisu pusty weksel, i w razie kłopotów ze spłatą, wpisują dowolną kwotę. I tak prostym sposobem możemy dać się pozbawić majątku życia.

Umowa wekslowa – kiedy sporządzana?

Pożyczka prywatna pod weksel wymaga sporządzenia umowy wekslowej. Umowa zapewnia ustalenie wszystkich elementów pożyczki. Na wekslu możemy nie zawrzeć wszelkich danych. Umowa wekslowa to dokładne ustalenie, kiedy oraz w jaki sposób dłużnik ma zapłacić pożyczkę. Co w sytuacji, kiedy nie spłaca. Kiedy oraz w jakich okolicznościach przedsiębiorca może sprzedać weksel. Umowa wekslowa winna być skonstruowana zawsze, kiedy zdecydujemy się na podpisanie weksla in blanco, czego zupełnie się nie zaleca. W umowie przy wekslu in blanco winna występować informacja o tym do jakiej kwoty może zostać wypełniony weksel oraz w jakich okolicznościach. To ochrona dłużnika przed drakońskimi kwotami wpisywanymi na wekslu przez przedsiębiorców! Umowę wekslową zawsze należałoby sporządzić, określając detale, dzięki czemu zabezpieczamy się na przyszłość.

Zalety pożyczek na weksel

Pożyczka prywatna pod weksel to szybka oraz ogromna gotówka. Z racji tego, iż jest ona zwykle proponowana przez osoby prywatne, nie wymaga zaświadczeń od pracodawcy, wypełniania licznych wniosków oraz kompletowania dokumentów jak np. przy pożyczkach pod zastaw, hipotecznych lub konsolidacyjnych. Korzyścią pożyczek na weksel jest minimum procedur, i jednocześnie możliwość uzyskania ogromnej gotówki. Wystarczającej na zakup pojazdu, mieszkania lub inwestycje firmowe. Pożyczki tego rodzaju są bezcelowe. To druga ich zaleta. Pożyczający nie tłumaczy się z celu pożyczania gotówki. Może ją poświęcić na każde wydatki. Dogodny okres zapłaty zadłużenia dopasowany do potrzeb pożyczającego, to następny plus tego rodzaju pożyczek. Bank nie zawsze pójdzie nam na rękę, natomiast z prywatnym pożyczkodawcą właściwie zawsze idzie się dogadać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here