Zarabiane na własnym blogu!

W dzisiejszych czasach można łączyć przyjemne z pożytecznym. Dzięki internetowi wielu z nas ma możliwość zarabiać z tego, co jest jego pasją czy hobby. Dlatego też wiele osób zakłada w sieci blogi, aby publikować tam ciekawe artykuły, które przyciągają innych ludzi. Pisania bloga jest przyjemne. Zwykle prowadzimy go na nasz ulubiony temat. Dzięki temu ciągle siedzimy w dziedzinie, którą lubimy. Zatem pisanie postów nie jest żmudną i trudną pracą, ale jest czystą przyjemnością. Wszak później ktoś te nasze wypociny czyta, komentuje czy podrzuca gdzieś dalej – w taki sposób można zobaczyć, że nasza praca jest doceniana, a to jest miłe uczucie.

Gdy jesteśmy na tyle dobrzy i doświadczeni w prowadzeniu blogu, że idzie nam to sprawnie, mamy stałe grono odbiorców a nasze materiały publikowane są regularnie, to wtedy można pomyśleć to tym aby zacząć czerpać jakieś zyski z takiej działalności. Dlaczego by nie połączyć przyjemnego z pożytecznym? Przecież jest to doskonały pomysł na biznes! Robić to, co się lubi i jeszcze na tym zarabiać. Czy nie jest to marzenie wielu ludzi na świecie?

Zatem mamy już pokaźne grono odbiorców więc pora zacząć generować zyski. Jak zarabiać na blogu? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, gdyż jest wiele sposobów na to, aby godnie zarabiać z prowadzenia bloga. Dużo też zależy od naszej pomysłowości.

Jednak podstawową formą zarabiania są reklamy. Działa to bardzo prosto. Zwykle umieszczamy na naszym portalu jakąś reklamę i zarabiamy od tego, ilu osobom się ona wyświetli. Oczywisty jest fakt, że im nasza strona jest częściej odwiedzana tym dla nas lepiej! Jednak nie ma co popadać w skrajność i bombardować swojej strony mnóstwem reklam. W taki sposób z wartościowego serwisu szybko można stać się śmietnikiem. Co więcej, dzięki temu, że będziemy mieli wszędzie mnóstwo reklam, wcale nie zarobimy więcej. Dlaczego? Ponieważ takie strony odstraszają skutecznie czytelników. Stają się nieatrakcyjne i gołym okiem widać, że autor strony działa tak, żeby tylko wyciągnąć więcej pieniędzy od firm reklamowych. Jeśli chcemy szybko pozbyć się naszej bazy czytelników, to przesycenie naszego bloga reklamami jest idealnym sposobem, aby osiągnąć ten cel!

Jednak jeśli umieścimy sensowną reklamą w dobrym miejscu na naszej stronie i nie przesadzimy w tym procesie, to będzie to dobra opcja, aby zarobić trochę na blogu. Warto też zmieniać firmy, których reklamy wyświetlamy tak, aby mieć, jak najkorzystniejsze warunki. Im nasza strona będzie popularniejsza, tym będziemy mieć więcej lepszych ofert od różnych firm.

Zarabianie na wyświetlanych reklamach bierze się głównie z ilości osób odwiedzających naszą stronę. Musimy zadbać o to, by było ich jak najwięcej. Jak się do tego zabrać? Można to także zrobić na kilka sposobów. Najważniejsze jest regularne umieszczanie wartościowych wpisów na naszym blogu; to jest jego główna zawartość. Dobrych artykułów nie trzeba reklamować. Czytelnicy sami będą polecać nasz wpis swoim znajomym, o ile będzie on wartościowy. Co więcej, jest to najlepsza forma reklamy naszego portalu, ponieważ to nie my go reklamujemy, ale inni ludzie, którzy lubią naszego bloga!

Aby więcej zarabiać z wyświetleń reklam, warto także zadbać o zbudowanie stron „fanowskich” naszego bloga w mediach społecznościowych takich jak np. Facebook. To tutaj możemy skupiać wszystkich naszych fanów i być z nimi na bieżąco w kontakcie. Możemy tworzyć konkursy, które przyciągną jeszcze większe rzesze ludzi. Także tutaj mamy możliwość, aby informować naszych czytelników o nowych wpisach, które właśnie dodaliśmy do naszego bloga!

Jak zarabiać na blogu w inny sposób? Gdy już mamy wyrobioną swoją markę oraz mamy duże grono fanów czy czytelników to wtedy możemy pomyśleć nad tym, aby zacząć coś sprzedawać na swoim blogu. Robi tak mnóstwo ludzi z blogosfery. Najłatwiej będą mieli ci, którzy prowadzą blogi na tematy tworzenia rękodzieł. Mogą oni sprzedawać poprzez bloga swoje wyroby.

Jednak jeśli nie mamy pomysłu, co można sprzedać czytelnikom, to nie ma co rozpaczać. Każdy znajdzie coś odpowiedniego dla swojego bloga co będzie pasowało. Najbezpieczniejsze są wszelkie poradniki, które można napisać w wersji cyfrowej. Jeśli prowadzimy bloga o pisaniu, to możemy wydać poradnik w wersji cyfrowej o tym, jak pisać, aby zaciekawić czytelnika. Natomiast jeśli naszą blogową dziedziną są finanse, to może warto wydać poradnik o tym, jak oszczędzać pieniądze? Każda osoba znajdzie coś, co może sprzedać w formie poradnika. W końcu prowadząc bloga, potrafi pisać, zwykle zna się na czymś. W ostateczności można zebrać jakieś wartościowe wpisy, przerobić je i na ich podstawie stworzyć jakiegoś e-booka, który będzie wart tego, aby ludzie kupili go od nas.

Kolejnym pomysłem na zarabianie na blogu jest umieszczanie na nim artykułów sponsorowanych. Możliwe, że gdy nasz blog będzie bardziej popularny, to odezwą się do nas jakieś firmy z prośbą o publikację u nas na blogu wpisu sponsorowanego. Przykładowo prowadząc blog o gotowaniu, możemy nawiązać współpracę z firmą produkującą garnki, a link do ich produktu umieścimy właśnie w naszym wpisie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here