Kredyt konsolidacyjny

Kredyt hipoteczny, pod zastaw, gotówkowy, bezgotówkowy, konsolidacyjny można pogubić się w tym wszystkim. Jak nie stracić głowy przy tak wielu zobowiązaniach, problemach i pilnowaniu każdego zadłużenia? Jeżeli mamy wiele kredytów wziętych, najlepszym wyborem będzie wzięcie kredytu konsolidacyjnego. A co to takiego jest?
W skrócie jest to kredyt mający na celu połączenie wszystkich twoich zobowiązań w jedno, dodatkowo celem jest obniżenie wspólnej raty.

W celu wzięcia kredytu konsolidacyjnego musisz oczywiście wiedzieć, jakie masz zadłużenia, z jakich banków lub placówek, ile zostało rat do końca oraz jakiej są wysokości. Prawdopodobnie wszystko to będzie można sprawdzić już na miejscu, lecz tutaj chodzi o czas, którego im mniej się poświęci tym lepiej. Pamiętać trzeba o zabraniu wszystkich umów wybierając się na spotkanie.
Niestety nie wszystkie banki idą na rękę i uniemożliwiają konsolidację kredytu. Najlepiej dowiedzieć się tego osobiście na rozmowie ze swoim doradcą bankowym.

Jakie są jeszcze zalety konsolidacji kredytów oprócz połączenia swoich zobowiązań w jedną całość? Z dużym prawdopodobieństwem uda się obniżyć miesięczną ratę, jednak zanim zaczniemy się cieszyć należy wszystkie umowy, drobne druczki przeczytać a o niejasności dopytać. Nie od dziś wiadomo, że instytucje bankowe lubują się w haczykach, aby jak najwięcej na kliencie zarobić.
Dodatkowo można negocjować warunki kredytu przy przenoszeniu się do innego banku. Można wtedy ugrać lepsze warunki skracając długość kredytu lub obniżając wysokość miesięcznej raty. Może to się oczywiście wiązać z koniecznością założenia konta osobistego w banku, wzięciem ubezpieczenia lub innych produktów. Jeżeli będą one darmowe to możemy się na nie zdecydować, trzeba jednak sprawdzić czy darmowe tą będą one zawsze czy nie tylko przez na przykład pół roku. Tak samo trzeba zwrócić uwagę na darmowe jednorazowe akcje w miesiącu jak na przykład możliwość darmowego pobrania pieniędzy z obcego bankomatu tylko raz w miesiącu. Takie skomplikowane zależności mogą okazać się potem bardzo kosztowne.

Oczywiście każde rozwiązanie ma swoje zalety, jak i wady, a kredyt konsolidacyjny nie jest wyjątkiem.
Niższa rata miesięczna może być zaletą ale też wadą. Nie bierze się ona z niczego, jest ona obniżona kosztem wydłużenia czasu kredytu. A im dłuższy jest kredyt tym więcej prowizji ląduje w kieszeni banku. W konsekwencji zapłacimy więcej za cały kredyt niż wcześniej, lecz będzie to dłużej odłożone w czasie przez co łatwiej będzie go można na co dzień udźwignąć.

Jakie jest najlepszy kredyt konsolidacyjny? Taki, który pozwoli ci wynegocjować dobre warunki przez co zapłacisz za swój kredyt mniej i łatwiej. A na takie warunki mogą pozwolić nie tylko rozmowy z bankiem lecz także firmami pożyczkowymi. Mało tego, pożyczkodawcy nie są tak restrykcyjni i drobiazgowi jak banki, a formalności i cała obsługa może zakończyć się nawet nie wychodząc z domu.

Zadłużenia na kartach kredytowych i kredyty odnawialne są traktowane tak samo jak każde inne zobowiązanie.

Spotkałem się z wieloma opiniami o tym, że kredyt konsolidacyjny to wręcz kula u nogi. Prawdopodobnie każdy kredyt, z którym się zmagasz, będzie obciążeniem. Jednak warto, abyś pamiętał, że jeśli rzeczywiście dopasujesz taki kredyt do swoich potrzeb, możesz ułatwić sobie życie. Czasami wyższy koszt kredytu będzie mniej odczuwalny niż zbyt wysoka rata miesięczna.

Kredyty nie muszą być wcale produktem dla ludzi ubogich, z ciężką sytuacją rodzinną, nie mogącym połączyć końca z końcem. Ludzie zamożni, dobrze ustawieni także zaciągają pożyczki różnego typu pod inwestycje, budowę domów lub kupno mieszkań, zakup dóbr takich jak samochód. Nie daj sobie wmówić, że wszelkiego typu zadłużenia określać mogę cię jako osobą gorszą, taką z marginesu społeczeństwa.

Kredyt to swojego rodzaju gra, gra nieswoimi pieniędzmi o wysokim ryzyku, której celem jest zdobycie dóbr lub powiększenie majątku. Czasem bywa tak, że tych zobowiązań jest coraz więcej i aby nie pogubić się w tym właśnie wymyślono kredyt konsolidacyjny. Połączy on nasze zadłużenia, dzięki czemu nie będziemy musieli głowić się do kogo i jaką kwotę wysłać każdego miesiąca. Jest to dobre rozwiązanie dla osób z gorszą pamięcią, na przykład osób starszych.

Obecnie żyjemy w takich czasach, że młodzi właściwie nie mają zbyt dużych szans na dorobienie się wystarczającej ilości gotówki na zakup własnego mieszkania. Niewiele jest rodzin gdzie rodzice są w stanie w wystarczający sposób pomóc na start swoim dzieciom. Młode małżeństwa są poniekąd skazane na branie kredytów, głównie hipotetycznych na zakup mieszkania lub budowę domu. Mając przy okazji inne zobowiązania są w stanie połączyć je ze sobą, obniżając ratę miesięczną kredytów. Jest to bardzo ważne w początkowej fazie gdy następuje proces ustatkowywania się. Wtedy można powiedzieć, że liczy się każdy grosz.

Najlepszy kredyt konsolidacyjny to jest, który jest skrojony na twoją miarę, odpowiadający twoim potrzebom i z którego będziesz zadowolony mając spokój z wieloma zadłużeniami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here