Gdzie najlepiej ubiegać się o kredyt?

W życiu każdego z nas przychodzi taki moment, że potrzebuje pieniędzy, których aktualnie nie posiada. Może poprosić rodzinę i znajomych, ale czasy mamy na tyle trudne, że mało osób ma wolną gotówkę, którą akurat będzie mogło nam pożyczyć. Jednak ta opcja byłaby najlepsza, bo znajomy czy ktoś z naszej rodziny nie naliczy nam kosztów takich jak odsetki czy prowizję, którą bankowi czy instytucją finansowym będziemy musieli jednak zapłacić. Warto więc na początek jak okaże się, że potrzebujemy takiej gotówki, wybrać się do znajomych czy rodziny i zapytać czy byliby w stanie nam ją na jakiś czas udostępnić i ile, bo możliwe, że dzięki temu nazbieramy potrzebną kwotę i problem się rozwiążę. Kolejnym wyjściem jest posprzedawanie rzeczy, których już nie używamy i nie będziemy najprawdopodobniej używać. Jest to bardzo korzystna opcja, ponieważ nie dość, że zyskujemy potrzebne nam pieniądze w danej chwili, to jeszcze zyskujemy przestrzeń i miejsce w domu. Z tego właśnie względu nie warto przywiązywać się do rzeczy tylko jak już czegoś nie używamy od roku czy nawet dłużej to już ich z całą pewnością nie potrzebujemy.
W internecie jest bardzo wiele portali na których możemy sprzedać nieużywane przez nas przedmioty niemalże od ręki. Możemy umówić się z kimś na odbiór osobisty przedmiotu, a co za tym idzie nie będziemy musieli czekać na przelew tylko tego samego dnia ktoś przyjdzie po rzecz i pieniądze dostaniemy natychmiast do ręki. Może nie nazbieramy całej potrzebnej nam kwoty dzięki temu, ale z pewnością pożyczka będzie mniejsza i co za tym idzie mniejsze odsetki.

Kredyty przez internet
Jest to typ pożyczek, którymi ludzie ratują się ludzie coraz częściej. Przede wszystkim dlatego, że wszystko odbywa się bardzo dyskretnie i szybko, bo pieniądze możemy mieć na koncie już w kilka chwil po zatwierdzeniu wniosku.
Kolejnym ważnym aspektem jest fakt, że nie potrzebujemy tony dokumentów, bo pieniądze otrzymujemy na sam dowód i poprzez oświadczenie. Takimi pożyczkami ratują się także osoby zadłużone i będące w bazach dłużników, bo instytucje bankowe tego typu mają mniejsze kryteria przyznawania kredytów przez co nawet takie osoby, które miały w przeszłości jakieś utrudnienia jeśli chodzi o spłaty zobowiązań mogą taką pożyczkę otrzymać.
Umowa z takimi firmami podpisywana jest na odległość i potwierdza się zgodę na jej warunki, albo poprzez wykorzystywanie podpisu elektronicznego, albo przelew bankowy w postaci zwrotnej złotówki wysyłanej z konta założonego na osobę z dowodu osobistego jaki podajemy we wniosku. Owe pożyczki mają plusy i minusy, ale jeśli nie mamy wyjścia i musimy na ową opcję się zdecydować to bezwzględnie musimy przeczytać umowę najlepiej kilka razy zanim ją podpiszemy.

Chwilówki
Jest to obszar równie popularny i również zazwyczaj zawierany przez internet choć nie tylko. W dużych miastach tego typu instytucję mają swoje biura i tam możemy podpisać umowę na miejscu.
Jest to dobra opcja dla osób, które potrzebują pożyczyć drobne kwoty na okres kilku dni np do kolejnej wypłaty, bo terminy spłat są dość krótkie, a nie dotrzymanie ich wiążę się z dość dużymi odsetkami więc jeśli mamy pewność, że oddamy całą kwotę przed upływem terminu to jest to dość korzystna opcja, bo pieniądze otrzymamy błyskawicznie do ręki lub na konto i wszystko odbywa się dość dyskretnie.

Kredy w banku
Kredyt w banku jest jednym z najbezpieczniejszych sposobów na pożyczanie gotówki. Więc jeśli mamy kilka dni i możemy troszkę poczekać na pieniądze, a także jeśli wolimy, aby zwrot był odłożony w czasie i potrzebujemy raczej wyższej kwoty, to warto wybrać się do banku.
Najlepiej początkowo odwiedzić bank, do którego co miesiąc przelewamy swoje wynagrodzenie. Często jest tak, że banki proponują znacznie lepsze warunki swoim stałym klientom, a także procedura przyznawania jest tu znacznie uproszczona. Nie musimy donosić zazwyczaj dziesiątek dokumentów z zakładu pracy, bo nasz bank ma obraz gdzie i od kiedy pracujemy, a także ile zarabiamy.
Biorąc kredyt warto jednak udać się do kilku banków i posprawdzać oferty, a później wybrać tą najlepszą dla nas. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że wybraliśmy tą najbardziej korzystną i najlepszą.

Gdzie wziąć kredyt?
Zatem kredyt, a raczej wybór instytucji jest dość trudny. Najlepiej rozważyć kilka opcji i odpowiedzieć sobie na pytania czy wolimy spłacać pożyczkę w ratach, czy nas na nie stać i ile gotówki potrzebujemy i jak długo możemy na nią poczekać. Są to bardzo ważne czynniki i tylko odpowiedź na te pytania da nam obraz jaka instytucja będzie dla nas najlepsza i pozbawiona ryzyka, a raczej gdzie to ryzyko jest najmniejsze.
W pierwszej kolejności lepiej popytać rodzinę czy znajomych i posprzedawać rzeczy i produkty, których już nie używamy przez co nawet jeśli nie nazbieramy całej potrzebnej kwoty to i tak kwota pożyczki będzie dużo mniejsza i szybciej pozbędziemy się długu, a to jest najważniejsze. Decydując się na kredyt to warto zadbać o to, żeby był jak najmniejszy i jak najszybciej go spłacić starając się chociażby o dodatkową pracę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here